Nordic Digital Lab
Esbjerg Fotoklub 50-års jubilæumsudstilling med fotoprint på væggene

Fejring af Esbjerg Fotoklubs 50-års Jubilæum

Vi hos Nordic Digital Lab er utroligt stolte af at have leveret udstillingsprint til Esbjerg Fotoklubs markante 50-års jubilæumsudstilling. Til udstillingen producerede vi 50 professionelle forstørrelser i formatet 40x60 cm.

Alle billeder blev printet på vores anerkendte Fuji DP2 semi-matte fotopart, hvilket sikrer dybe kontraster, refleksfri overflade og en kompromisløs farvegengivelse. Stort tillykke til Esbjerg Fotoklub med jubilæet!

Fotografi fra Esbjerg Fotoklubs udstillingslokale

Oversigtsbillede af 50-års jubilæumsudstillingen for Esbjerg Fotoklub

Gallerikvalitet til fotoklubber og udstillinger

En jubilæumsudstilling kræver print, der respekterer fotografernes store arbejde og passion. Med 50 forskellige motiver fra klubbens medlemmer var det afgørende med en ensartet og præcis farvestyring tværs over hele produktionen. Fuji DP2-papiret fremhævede både de fine nuancer i sort/hvid-portrætter og mætningen i de farverige landskabsmotiver.

Flot opstilling af fotografier til Esbjerg Fotoklub jubilæum

Skal din fotoklub eller galleri have trykt udstillingsprint?

Vi rådgiver om materialevalg, papirtyper, montering og farveprofiler til både små og store udstillinger.

Kontakt vores fagspecialister

Professionelt fotoprint til fotoklubber og kunstnere

Hos Nordic Digital Lab har vi mange års erfaring i at levere tryk og print i absolut særklasse til fotoklubber, udstillinger og museer i hele Danmark. Vi forstår vigtigheden af ensartethed, korrekte farver og den rette papirfinish – uanset om der er tale om Fuji DP2 fotopapir, bomuldsbaseret Fine Art (Giclée) eller direkte print på stive pladematerialer som Aludibond. Har din fotoklub en kommende udstilling, tilbyder vi professionel rådgivning og attraktive samleaftaler.